جهت تایید قیمت ، موجودی و زمان ارسال کالا تماس بگیرید. 09224579183

آموزش اسكن سند و عکس با اسكنر canon hp samsung epson avision plustek

آموزش اسكن سند و عکس با اسكنر canon hp samsung epson avision plustek

اسکن اسناد یکی از مشکلاتی است که معمولا کاربران با آن مواجه هستند. برندهای اسکنر از نظر کارکرد تفاوت چندانی باهم ندارند. در این نوشته نحوه اسکن کردن اسناد به ساده‌ترین روش آموزش داده شده است.

خرید اسکنر دستی 

مراحل اسکن کردن

۱- ابتدا سند مورد نظر را بر روی شیشه یا در قسمت ADF قرار دهید. از قسمت ADF یا کاغذکش اتوماتیک برای اسکن یا کپی بیش از یک برگ استفاده می‌شود.

adf scan

نکته:

برای قرار دادن کاغذ در ADF به دو نکته توجه فرمایید.
a- قبل از قرار دادن کاغذ ها در قسمت کاغذکش اتوماتیک حتما  آن ها را مرتب نمایید.

adf scan

b-زمانی که کاغذهای را در ADF قرار دادید حتما بغل گیرهایی که در دو طرف کاغذ تعبیه شده است را تنظیم نمایید تا کاغذ کشیدن به راحتی انجام شود.

 adf scan

 

۲-راحت ترین راه اسکن اسناد، استفاده از نرم افزاری است که در سیستم عامل وجود دارد. برای اسکن از این روش ابتدا باید درایور پرینتر یا اسکنر بر روی سیستم نصب شده باشد و توسط سیستم قابل شناسایی باشد.

۳-مسیر زیر را دنبال نمایید تا پرینتر یا اسکنری که به سیستم متصل شده است را بیابید.

control panel/device and printers

۴- بر روی پرینت یا اسکنر مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه‌ی Start Scan را انتخاب نمایید.

how to recognize scanner

5- پنجره ای به شکل باز می شود. در ادامه گزینه های مربوط به این پنجره توضیح داده خواهد شد.

 how to config scanner

توضیحات مربوط به گزینه های نرم افزار

در بالای کادر نام اسکنر نمایش داده شده است. در صورتی که بیش از یک اسکنر به کامپیوتر متصل باشد می‌توانید با کلیک بر روی دکمه Change یک اسکنر دیگر را انتخاب نمایید.

در بالا یک منوی بازشو به نام Profile قرار دارد، در این منو نوع چیزی را که قرار است اسکن شود انتخاب نمایید. گزینه پیش‌فرض Photo یا عکس می‌باشد، در صورت نیاز به اسکن رنگی از گزینه photo و در صورت نیاز به اسکن فایل های متنی بصورت سیاه و سفید از گزینه Documents استفاده نمایید.

در قسمت Source اگر از روی شیشه می‌خواهید اسکن کنید گزینه‌ی Flatbed و اگر از قسمت کاغذکش خودکار یا ADF که در بعضی از پرینترها و اسکنرها وجود دارد گزینه‌ی Feeder را انتخاب نمایید.

در قسمت Color format می توانید فرمت تصویر اسکن شده را انتخاب نمایید.برای اسکن رنگی گزینه color، برای اسکن خاکستری گزینه gray scale  وبرای اسکن سیاه و سفید گزینه‌ی black and withe را انتخاب نمایید.

در قسمت file type فرمت تصویر را انتخاب نمایید. فرمت JPG,PNG,BMP,TIF در دسترس هستند.

درقسمت resolution وضوح و کیفیت تصویر را می‌توان تعیین کرد. در صورت افزایش resolution کیفیت و حجم افزایش می یابد و سرعت اسکن کاهش می‌یابد.

اگر قسمت خاصی برای اسکن مدنظرتان باشد می توانید ابتدا سند مورد نظر را با استفاده از دکمه ی Preview اسکن نمایید، سپس ناحیه مورد نظر را انتخاب نمایید و در نهایت با استفاده از دکمه اسکن، منطقه مورد نظر را اسکن نمایید.

فهرست وبلاگ

Prev
Next
ادامه خرید مقایسه

اضافه شده به لیست علاقمندی ها

ادامه خرید لیست مورد علاقه من