جهت تایید قیمت ، موجودی و زمان ارسال کالا تماس بگیرید. 09224579183

تفاوت ePrint و AirPrint در پرینترها

تفاوت ePrint و AirPrint در پرینترها

کاربران هر روز به هنگام بررسی یک دستگاه با اصطلاحات تازه‌ای روبه‌رو می شوند که پشتیبانی از آن ویژگی، در انتخاب آن دستگاه نقش ویژه‌ای خواهد داشت. از اصطلاحاتی که به تازگی در بازار رواج پیدا کرده‌اند می توان به دو ویژگی اعجاب‌انگیز "ای پرینت و ایرپرینت" اشاره نمود.

ای پرینت

ePrint چیست؟

بر خلاف تصور عامه و آنچه که در بازار فروش ماشین‌های اداری در مورد این فناوری مطرح می‌شود، ePrint نه تنها بر اساس ارتباط بی‌سیم نبوده، بلکه بر پایه‌ی «رایانش ابری» طراحی شده‌است.

این فناوری در سال 2010 توسط شرکت اچ پی ابداع گردیده و تاکنون مدل‌های بسیاری از پرینترهای اچ پی به آن مجهز شده‌اند. هدف اولیه‌ی سیستم ePrint «چاپ از راه دور» یا چاپ مستقیم می باشد که عبارت است از چاپ از طریق دستگاه‌هایی چون اسمارت‌فون،‌ تبلت و یا دوربین بدون نیاز به کامپیوتر و یا نصب نرم‌افزار درایور.

ویژگی eprint

این ایده برای پیشبرد هدف اصلی بسیار مناسب به نظر آمده و به عنوان پایه‌ی اولیه‌ی ePrint انتخاب شد. در گام بعد یک سامانه‌ی دریافت ایمیل طراحی شد که هر پرینتر مجهز به این سیستم، می‌بایست در این سامانه ثبت‌نام گردد. حال کافیست آدرس ایمیل اختصاص یافته به پرینترخود را یادداشت کرده و هنگام استفاده از آن، اسناد و تصاویر خود را به این آدرس ارسال نمایید

پرینترهای مجهز به ای پرینت حتماً می‌بایست توانایی اتصال به شبکه‌ی اینترنت را داشته باشند که از طریق پورت اترنت و یا وایرلس مهیا می‌گردد. پس از برقراری ارتباط با اینترنت، پرینتر به طور خودکار فایل‌های دریافتی توسط ایمیل انحصاری خود را دانلود کرده و آن را چاپ می‌نماید.

بدین ترتیب پس از نصب نرم‌افزار یک ایمیل مشخص را به برنامه‌ی HP ePrint معرفی کرده و پس از ارسال درخواست تأیید به صندوق ایمیلتان آن را تأیید می‌نمایید. سپس نوبت ذخیره‌ی آدرس ایمیل پرینتر و یا پرینترهای HP‌ به برنامه فرا می‌رسد.

حال برای چاپ عکس‌ها،‌ اسناد و به طور کلی فایل‌های خود می‌توانید از طریق منوی Share یا همان اشتراک گذاری، نرم‌افزار HP ePrint را انتخاب کنید. پس از انتخاب پرینتر و فشردن گزینه‌ی Print فایل از طریق ایمیل شخصی شما به آدرس ایمیل پرینتر در هر جای دنیا ارسال می‌شود. چند لحظه انتظار کافیست تا به چاپ سریع از راه دور لبخند بزنید

برای استفاده ازین قابلیت فقط دنبال پرینترهای hp باشید!!

AirPrint چیست؟

همانطور که از واژه‌ی "ایر پرینت" برمی‌آید، این تکنولوژی توسط شرکت Apple عرضه و سازگار با دستگاه‌های این شرکت یا iDevice ها طراحی شده‌است. هدف اصلی آن نیز مانند ePrint است فقط در محدوده‌ی وایرلس wifi .

ایر پرینت

این قابلیت که ابتدا برای پرینتر های HP رونمایی شد، از ارتباط وایرلس جهت ارسال داده‌ها استفاده نموده و برای استفاده از آن می‌بایست در دستگاه‌ اپل خود با یکی از سیستم‌عامل‌های iOS یا مک، نرم‌افزار AirPrint را نصب نمایید.

روش کار با نرم‌افزار AirPrint بسیار مشابه نرم‌افزار HP ePrint می‌باشد.

با این تفاوت که نیازی به ایمیل نداشته و هنگام اشتراک گذاری فایل‌ها از طریق آن می‌توان در پیش‌نمایش، روی تصویر ویرایش‌هایی همچون برش، چرخش و یا اضافه کردن افکت‌ نور را انجام داد. سپس دستگاه از طریق ارتباط بی‌سیم  به جستجوی پرینترهای فعال موجود در محدوده‌ی دسترسی wifi می‌پردازد. حال کاربر از میان دستگاه‌های یافت‌شده، پرینتر مورد نظر را انتخاب کرده و نرم‌افزار، تصویر تأیید شده در پیش‌نمایش را به پرینتر ارسال می‌نماید.

چنانچه پرینتر شما دارای سیستم ارتباط وایرلس باشد، یافتن آن توسط iDevice بسیار راحت است. در غیر اینصورت اگر به پورت اترنت مجهز باشد می‌تواند از طریق آن به یک شبکه که مودم آن وایرلس است متصل شده و شما دستگاه اپل خود را به این شبکه متصل نمایید. در اینصورت پس از مدت زمانی کوتاه پرینتر مورد نظر پیدا شده و عملیات چاپ قابل انجام است.

فهرست وبلاگ

Prev
Next
ادامه خرید مقایسه

اضافه شده به لیست علاقمندی ها

ادامه خرید لیست مورد علاقه من