کلیه سفارشات شهرستان پس از تعطیلات نوروز ارسال خواهد شد. 

بهترین ایبوک ریدر | کیندل پیپروایت Kindle Paperwhite

کتابخوان الکترونیک کیندل پیپر وایت


کیندل پیپروایت

ایبوک ریدر Kindle Paperwhite از صفحه نمایش لمسی با رزولوشن بالاتر و کنتراست بیشتر نسبت سایر کتابخوان ها برخوردار است. کتابخوان های الکترونیکی با بهره گیری از فناوری جوهر الکترونیکی در صفحه نمایش خود، بر خلاف تبلت ها مشاهده صفحه نمایش و خواندن کتاب را در زیر نورهای شدید – نظیر نور خورشید — میسر می سازند و تجربه ای شبیه به تجربه خواندن کتاب های کاغذی را برای شما فراهم می آورد. کیندل پیپروایت نه تنها این ویژگی را دارد، بلکه برای فراهم آوردن امکانات بهتر برای مطالعه از ویژگی های مناسب دیگری نیز برخوردار است.

یکی از ویژگی های خاصی که در Kindle Paperwhite وجود دارد مجهز بودن آن به یک منبع نور داخلی است که امکان مطالعه در شب و مکان هایی با نور کم را نیز برای شما فراهم می کند. این منبع نور که حاصل تحقیقات گسترده شرکت آمازون است و حق اختراع آن نیز در اختیار این شرکت است بر خلاف صفحات نمایش تبلت ها نور را از پشت صفحه نمی تاباند، بلکه نور از روی صفحه نمایش (از طریق لایه Light Guide) به آن می تابد و صفحه را روشن می کند. در نتیجه نور مستقیماً به چشمان شما وارد نمی شود، بلکه همانند وقتی که کتاب می خوانید نور بازتاب یافته را دریافت می کنید. در نتیجه چشمانتان تحت فشار قرار نخواهد گرفت.

 

داشتن طول عمر باطری ۸ هفته ای یکی از مزایای دیگر کیندل پیپروایت است (کمپانی آمازون این میزان طول عمر باطری را با فرض غیر فعال بودن وای-فای، تنظیم شدت نور بر روی عدد ۱۰ و ۳۰ دقیقه مطالعه در هر روز منتشر کرده.)

 

در هر جایی مطالعه کنید

 کیندل پیپروایت

مناسب برای مطالعه در زیر نور خورشید

 

کیندل پیپروایت صفحه نمایشی مات دارد به گونه ای که نور را همانند یک کاغذ معمولی بازتاب می دهد. بنابراین با داشتن پیپروایت می توانید به همان سادگی که در اتاق نشیمن خود مطالعه کنید، در زیر نور خورشید هم به دور از بازتاب های مزاحم به مطالعه بپردازید.

مناسب برای مطالعه در شب

 

کیندل پیپروایت مطالعه پیش از خوابیدن را نیز بهتر از گذشته برایتان امکان پذیر می کند. هرچند منبع نور داخلی پیپروایت صفحه نمایش آن را به خوبی روشن می کند، اما تمامی اتاق را روشن نخواهد کرد. بنابراین اگر از آن دسته از افرادی هستید که نمی توانید مطالعه پیش از خواب را کنار بگذارید، با پیپروایت دیگر مزاحمتی برای خواب هم اتاقیتان ایجاد نخواهید کرد.

منبع نور داخلی دارای حق اختراع ثبت شده

 

طراحی شده ویژه مطالعه

 کیندل پیپروایت

بر خلاف صفحه نمایش تبلت ها که نور از پشت صفحه نمایش به بیرون می تابد، کیندل پیپروایت نور را از بالا (از لایه ای که بر روی صفحه نمایش قرار گرفته) به طرف سطح نمایشگر مبتنی بر جوهر الکترونیک (e-ink) می تاباند و از این رو نور به صورت مستقیم به چشم شما نتابیده و از این رو به راحتی و بدون احساس فشار در چشم می توانید مطالعه نمائید. منبع نور داخلی، صفحه را یکنواخت تر از چراغ مطالعه ویژه کتاب (book light) یا جلدهای مجهز به منبع نور روشن می سازد.

 

سفیدی کاملاً یکنواخت

 

کمپانی آمازون بیش از دو سال بر روی کیندل پیپروایت کار نموده تا یکنواختی روشنایی منبع نور داخلی آنرا به سطح ایده آل نزدیک سازد. آمازون این کار را با مسطح نمودن یک کابل فیبر نوری و نقش نگاری با استفاده از فناوری نانو (nano imprinting) برای ایجاد روزنه های عبور نور به سمت صفحه نمایش انجام داده. در طراحی انجام شده توسط آمازون الگوهای انکسار نور در ابعاد نانو امکان کنترل دقیق بر روی جهت نور را میسر می سازد. بدین ترتیب شما می توانید از صفحه نمایشی با یکنواختی ایده آل در شدت نور و سفیدی بهره برده و از مطالعه لذت ببرید.

 

روشنایی قابل تنظیم

 

چشمان شما خود را با نور محیط اطرافتان تطبیق می دهد، بنابراین شما شدت نور کمتری را هنگام مطالعه در محیط تاریک و شدت نور بیشتری را هنگام مطالعه در محیطی پرنور ترجیح می دهید. امکان تنظیم شدت نور کیندل پیپروایت در طیفی وسیع — از نور ضعیف تا نور قوی — وجود دارد و از این رو می توانید در هر شرایطی به راحتی مطالعه نمائید.

 

مصرف توان پائین با بهره وری بالا

 

به دلیل آنکه فناوری اختراع شده توسط کمپانی آمازون امکان کنترل کامل بر روی محل پراکندگی نور را فراهم می آورد، کیندل پیپروایت از LED های کم مصرف استفاده می کند که برای روشن نمودن تمامی صفحه نیاز به توان بسیار پائینی دارند.

یک ابزار کارآمد

 

قابلیت ذخیره سازی تا ۱,۱۰۰ کتاب

 

دیگر کتاب های مورد علاقه تان را ترک نخواهید کرد. با کیندل پیپروایت می توانید کتابخانه تان را همه جا به همراه داشته باشید.

 

پشتیبانی از وای-فای

 

کیندل پیپروایت به سادگی به شبکه وای-فای خانه تان یا هنگامی که در حرکت هستید به وای فای هات اسپات متصل می شود و امکان دسترسی به کتاب ها و محتواها را در هرجایی که به وای فای دسترسی دارید برایتان فراهم می آورد.

 

باریکتر از یک مداد

 

کیندل پیپروایت از طراحی جدید و باریکتری نسبت به نسخه های پیشین خود برخوردار است. ضخامت این کتابخوان الکترونیکی تنها ۹٫۱ میلیمتر است و بدین ترتیب از یک مداد نیز باریکتر است.

 کیندل پیپروایت

سبک تر از یک کتاب معمولی با جلد کاغذی

 

کیندل پیپروایت با داشتن وزنی تنها برابر با ۲۱۳ گرم از یک کتاب معمولی با جلد کاغذی سبک تر است.

 

خرید کتاب در کمتر از ۶۰ ثانیه

در فروشگاه مجازی آمازون از میان مجموعه گسترده و در حال رشد کتاب های آمازون هر عنوان که می خواهید را انتخاب کنید و تنها چند ثانیه بعد شروع به خواندن کتاب مورد علاقه تان کنید. بدون نیاز به کامپیوتر، سرویس وایرلس آمازون با سرعت کتاب را به شما تحویل می دهد

طراحی شده ویژه برای مطالعه

 

اشعه ایکس (X-Ray)

 

فناوری X-Ray یک فناوری ویژه کیندل است که امکان مشاهده “اسکلت کتاب” را به شما می دهد. با یک اشاره می توانید تمامی عبارات کتاب را که در آن ها از یک شخصیت خاص، یک نام خاص، یک مکان خاص و مواردی نظیر آن اسم برده شده ببینید. البته لازم به ذکر است که تمامی کتاب ها از این قابلیت پشتیبانی نمی کنند.

 

اندازه متن قابل تنظیم

 

شما می توانید اندازه متن را به دلخواه خود و به گونه ای که مطالعه را برایتان تسهیل کند تنظیم نمائید. بدین منظور می توانید یکی از ۸ اندازه را که احساس می کنید مناسب تر است برای مطالعه برگزینید تا از خستگی چشمانتان جلوگیری کرده و بتوانید مدت طولانی تری به مطالعه بپردازید.

 

فونت های قابل انتخاب

 

شش فونت گوناگون در کیندل پیپروایت به صورت پیش فرض آماده استفاده است است. این فونت ها در سطح پیکسل دستکاری و بهینه شده اند تا بتوانند حداکثر خوانایی و راحتی را ایجاد کنند. رزولوشن بالای صفحه نمایش کیندل پیپروایت وضوح بی نظیری را فراهم آورده و امکان وجود گزینه های خاصی را در سبک حروف – منجمله Baskerville و Palatino — میسر می سازد. امکان اضافه نمودن فونت های دیگر — منجمله فونت های فارسی متنوع — نیز به کیندل پیپروایت وجود دارد.

 

بوکمارک ها و حاشیه نویسی

 

همانند حاشیه نویسی برای کتاب های کاغذی، در کیندل پیپروایت نیز می توانید یادداشت هایتان را به متن اضافه کنید. البته در کیندل پیپروایت امکان ویرایش و پاک کردن یادداشت ها و نیز تهیه خروجی از تمامی آنها را نیز خواهید داشت. همچنین می توانید عبارات کلیدی را هایلایت کرده و آنها را چیده و ذخیره کنید.

 

یادداشت ها و به اشتراک گذاری

 

در کیندل پیپروایت می توانید بخش های هایلایت شده، یادداشت ها و نقل قول های مورد پسندتان را مستقیماً در فیس بوک یا توئیتر به اشتراک گذارید، بدون آنکه نیازی به ترک نمودن صفحه ای که در حال خواندنش هستید باشد. همچنین می توانید عباراتی را که به دفعات توسط دیگر خوانندگان کیندل هایلایت شده است مشاهده نموده و بدین ترتیب عبارات جالب و پرمعنا را در کتاب خود کشف کنید.

 

شماره واقعی صفحات

 

شماره صفحات در کتاب کیندل متناظر با شماره صفحه کتاب کاغذی واقعی (مستقل از سایز متن و … که در نمایش صفحات تأثیر گذار است) نمایش داده می شود و بدین ترتیب شما می توانید به صفحه خاصی از کتاب ارجاع داده و در یک کلاس یا کلوب کتابخوانی، همگام با دوستانتان به مطالعه بپردازید.

 

مطالعه با گرفتن کتابخوان در یک دست

 

با توجه به آنکه کیندل پیپروایت از اکثر کتاب ها، حتی کتاب های دارای جلد کاغذی باریکتر و سبکتر است، به راحتی می توانید آنرا در هر یک از دستان خود گرفته و برای مدت طولانی، بدون احساس خستگی به مطالعه پردازید.

 

ورق زدن ساده و سریع

 

برای ورق زدن کتاب کافیست به ناحیه هایی از صفحه نمایش که به سهولت قابل دسترسی هستند و آمازون آنها را ناحیه های EasyReach می نامد اشاره نمائید. بدین ترتیب برای ورق زدن سریع نیازی به کشیدن انگشت بر روی صفحه (Swipe نمودن) یا استفاده از دو دست نخواهید داشت.

 

تهیه نسخه پشتیبان از کتابخانه بصورت رایگان

 

آمازون به صورت خودکار از کتابخانه کیندل شما با استفاده از فناوری ابری بر روی ابر (Cloud) این شرکت نسخه پشتیبان تهیه می کند و نیازی به نگرانی در مورد از دست دادن کتاب هایتان وجود ندارد. به راحتی می توانید آنها را به رایگان در هر زمان که بخواهید دانلود نمائید.

 

سازماندهی کتابخانه

 

می توانید کتابخانه تان را به مجموعه ها یا بخش های دلخواهتان تقسیم نمائید تا به راحتی به هر کتابی که به دنبالش هستید دسترسی یابید. حتی می توانید یک عنوان کتاب را به چند مجموعه اختصاص دهید تا سازماندهی و یافتن کتاب ها برایتان ساده تر گردد.

 

زمان مورد نیاز برای مطالعه

 

زمان مورد نیاز برای مطالعه (Time to Read) یکی از ویژگی های جدید کیندل پیپروایت است که به شما کمک می کند بدانید تقریباً چه مدت زمان برای تمام نمودن مطالعه کتاب یا فصلی از آن باقی مانده است. Time to Read مطابق با سرعت خواندن شما شخصی سازی می شود و با تغییر سرعت خواندن شما و تغییر عادات مطالعه تان مرتباً به روز رسانی می گردد. بدین ترتیب Time to Read راه ساده ای را برای تصمیم گیری در مورد شروع مطالعه یک فصل یا پایان دادن به مطالعه فصلی که در میانه اش هستید برایتان فراهم می آورد.

 

همگام سازی

 

فناوری Whispersync آمازون امکان همگام سازی آخرین صفحه مطالعه شده، بوکمارک ها و حاشیه نوشته ها را بر روی تمامی وسایل الکترونیکی که برای مطالعه به کار می برید فراهم می آورد و بدین ترتیب شما می توانید مطالعه خود را بر روی وسیله ای دیگر (نظیر گوشی موبایل، تبلت یا کامپیوتر شخصی) ادامه دهید.

 کیندل پیپروایت

جستجوی ویکی پدیا و وب

 

کیندل پیپروایت امکان جستجو بر روی وب و ویکی پدیا را به سهولت برایتان فراهم می آورد. با وارد نمودن یک کلمه، کیندل پیپروایت کتابخانه کیندل شما، فروشگاه کیندل، ویکی پدیا و وب را (با استفاده از جستجوی گوگل) برایتان جستجو می کند. کیندل پیپروایت مجهز به یک مرورگر آزمایشی مبتنی بر WebKit است که برای استفاده بر روی کتابخوان الکترونیکی مناسب می باشد.

 

دیکشنری داخلی با قابلیت نگاه سریع

 

کیندل پیپروایت به صورت رایگان به دیکشنری آمریکایی آکسفورد جدید (New Oxford American Dictionary) مشتمل بر بیش از ۲۵۰,۰۰۰ مدخل و معنای کلمات مجهز است. بدون نیاز به ترک کتابی که در حال خواندنش هستید می توانید سریعاً به معنای کلمات مراجعه نمائید.

 

ترجمه لحظه ای

 

با اشاره به هر کلمه یا هایلایت نمودن و انتخاب تعدادی از کلمات می توانید کلمه یا بخش انتخاب شده را به زبانی دیگر — منجمله اسپانیایی، ژاپنی و … — ترجمه نمائید. ترجمه توسط موتور ترجمه Bing صورت می گیرد.

 

انتخاب زبان

 

کیندل پیپروایت می تواند به زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیولی، ایتالیایی، پرتغالی برزیلی، ژاپنی و چینی ساده شده مورد استفاده قرار گیرد. به سادگی می توانید زبان مورد نظرتان را انتخاب نمائید و از دیکشنری مربوط به هر یک از این زبان ها بهره گیرید.

 

پشتیبانی از محتواها در زبان های گوناگون

 

کیندل پیپروایت از نمایش حروف غیر لاتین نیز پشتیبانی می کند و بنابراین می توانید از آن برای خواندن کتاب ها و داکیومنت هایی که به زبان مورد نظرتان هستند — منجمله زبان فارسی — استفاده نمائید. کیندل پیپروایت همچنین امکان دسترسی به برخی دیکشنری های رایگان بین المللی را فراهم می آورد.

 

حمل و مطالعه داکیومنت های شخصی

 

کیندل پیپروایت همراه داشتن داکیومنت های شخصی را به سادگی برایتان میسر می سازد و شما را از پرینت گرفتن آنها بی نیاز می سازد. می توانید داکیومنت های خود را — منجمله داکیومنت های PDF ،Word , … — مستقیماً به کیندل خود ایمیل نمائید و آنها را با قالب کیندل مطالعه کنید. همچنین می توانید داکیومنت های خود را با استفاده از Send to Kindle ارسال نمائید.

 

پشتیبانی از کتاب های کودکان و کتاب های مصور

 

کیندل پیپروایت با استفاده از Kindle Text Pop-Up از کتاب های کودکان و با استفاده از Kindle Panel View — که امکان خواندن کتاب های مصور را به صورت قطعه به قطعه فراهم می آورد — از کتاب های مصور پشتیبانی می کند.

مجموعه عظیمی از کتاب ها با قیمت پائین

 

مجموعه عظیم

 

میلیون ها کتاب، روزنامه و مجله منجمله پرفروشترین آنها، Kindle Single ها و …

 

عناوین ویژه کیندل

 

بیش از ۱۸۰,۰۰۰ عنوان ویژه کیندل که در هیچ جای دیگر یافت نمی شود، منجمله کتاب هایی از پرفروش ترین نویسندگان.

 

کتاب های رایگان در دسترس عموم

 

میلیون ها عنوان کتاب برای عموم — نظیر Pride and Prejudice (غرور و تعصب) — به رایگان عرضه می شود.

 

نمونه فصل های رایگان از کتاب ها

 

پیش از تصمیم گیری نهایی برای خرید کتاب می توانید فصل نخست آن را به رایگان دانلود کرده و بخوانید.

 

یکبار بخرید، همه جا بخوانید

 

از خریدتان می توانید به هر صورت که می خواهید لذت برید. با استفاده از برنامه های رایگان کیندل خوانی (Kindle Reading Apps) کتاب های کیندل را می توانید بر روی کیندل، آیفون، آی پد، دستگاه های اندرویدی، بلک بری، مک، پی سی و یا مرورگرهای وب بخوانید.

پشتیبانی از کتاب های الکترونیکی فارسی

 

کیندل پیپروایت به خوبی قادر است که فایل های PDF فارسی و نیز فایل های AZW3 فارسی را نمایش دهد. شما می توانید با تبدیل کتاب های الکترونیکی فارسی دارای فرمت های دیگر به فرمت AZW3 آنها را به خوبی بر روی کیندل پیپروایت مشاهده نمائید. برای تبدیل فرمت می توانید از نرم افزار Calibre بهره گیرید.

 

Blog categories

مقایسه
ادامه خرید مقایسه

اضافه شده به لیست علاقمندی ها

ادامه خرید لیست مورد علاقه من